MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEŞİLİN BEKÇİLERİ

YEŞİLİN BEKÇİLERİ

Bulanık İlçe MEM Proje Ekibinin Yürüttüğü Yeşilin Bekçileri Projesi kapsamında 3 farklı alt proje oluşturulmuştur.

Yeşilin Bekçileri Projesi kapsamında okullarımızda Geri Dönüştürülebilir Atık Malzeme toplama noktaları oluşturulacaktır. Bu noktalarda toplanan ayrıştırılmış geri dönüştürülebilir atık malzemeler (Cam, Metal, Kağıt, Plastik, Elektronik) belirli aralıklarla geri dönüşüm toplama firması tarafından okullardan toplanacaktır.

Yeşilin Bekçileri - Mutluluğa Çevir alt projesi ile pet şişe kapakları toplanacaktır. Toplanan bu kapaklar ile engelli bireylere tekerlekli sandalye temin edilmesine katkıda bulunulacaktır.  Kapaklar öncelikle okullarımız tarafından biriktirilip ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edilecektir.

Yeşilin Bekçileri - Atık Yağ Artık Olmasın alt projesi ile pansiyonlu okullarımızdan atık yağ toplanacaktır. Toplanan atık yağlar öncelikle okullarımız tarafından biriktirilip ardından 1 Haziran'a kadarİlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edilecektir.

Yeşilin Bekçileri - Doğanın Pili Bitmesin alt projesi ile okullarımızdan atık pil toplanacaktır. Toplanan atık piller öncelikle okullarımız tarafından biriktirilip ardından 30 Nisan'a kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edilecektir.

 

01-03-202201-03-202201-03-202201-03-2022

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.