MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Destek Materyalleri Ses Dosyaları

 Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Destek Materyalleri Ses Dosyaları

Bilgi ve iletişim teknolojilerinin yaygınlaştığı ve uluslararası ilişkilerin hızla arttığı günümüzde yabancı dil bilmenin önemi daha da ortaya çıkmış ve en az bir yabancı dil bilgisi bireylerin mutlaka sahip olması gereken beceriler arasında yer almıştır. Buna göre, yabancı dil öğreniminin okullarımızda daha etkin hale getirilmesi ve niteliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar Bakanlığımızca yürütülmektedir.

 

12.09.2018 tarihli ve 123 sayılı Talim ve Terbiye Kurul Kararı eki İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesinin Açıklamalar bölümünde yer alan 7. Madde doğrultusunda yabancı dil ağırlıklı eğitim veren okulların ilgili şubelerinde ve 2017-2018 eğitim öğretim yılında ortaokul 5. sınıflarda yabancı dil ağırlıklı eğitim gerçekleştiren şubelerin bu yıl ortaokul 6. sınıf düzeyinde uygulanmak üzere 5 ve 6. Sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programları ile alternatifli olarak destek materyalleri hazırlanarak tegm.meb.gov.tr ve eba.gov.tr adreslerinde öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur.

 

Söz konusu destek materyallerine ait ses dosyaları da eba.gov.tr adresinde yayınlanmış olup konuya ilişkin bilgilendirmenin ilgili birimlere, okul müdürlüklerine, öğretmen ve öğrencilere yapılması gerekmektedir.

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.