MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tüm Okul ve Kurumlarımızın Dikkatine! DYS Kurulum İşlemleri - ÇOK ÖNEMLİ

ÖNEMLİ- ACELE VE GÜNLÜ
Tüm Okul ve Kurumlarımızın Dikkatine! DYS Kurulum İşlemleri - ÇOK ÖNEMLİ

01-02/04/2017 tarihinden itibaren tüm idarecilerimizin katılımlarıyla başayacak olan DYS eğtimlerinden önce 31/03/2017 tarihine kadar DYS´nin kurulması gerekmektedir. Kurulum ile ilgili detaylar aşağıda belirtilmiştir.

Ayrıca DYS eğitimlerine katılacak olan İdareciler 6 gruba ayrılmış olup her gruba DYS´ye geçiş sürecinden önce hafta sonu 1 gün, DYS´ye geçiş işlemlerinden sonra hafta sonu 1 gün olmak üzere toplam 2 gün eğitim verilmesi planlanmıştır. Eğitim planları web sitemizde yayınlanacaktır.

Aşama aşama yapılacak olan işlemlerin geciktirilmeden, zamanında yapılması, herhangi bir gecikmeye meydan verilmemesi gerekmektedir. Eğitimler ve zamanında yapılmayan işlemler için telafi programları düzenlenmeyeceğinden tüm idarecilerimizin üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmeleri gerekmektedir.

İnterneti olmayan okullarımız da kurulumu yapacaktır. Bilgisayarı olmayan okullarımız da tespit edilip bilgisayar temin edilecektir.

 

*** DYS programı İnternet Explorer, Mozilla ve Chromda  çalışabilmektedir. ( DYS´yi hangi tarayıcıda nasıl çalıştırabileceğinizi öğrenmek için tıklayınız)

*** DYS ile ilgili tüm bileşenler (Java, MEB Sertifika v.b) aşağıda OKUL DYS programının içine dahil edilmiş olup ayrı ayrı yüklemeye gerek bırakılmamıştır. MEB Sertifika ile ilgili detaylı bilgi http://sertifika.meb.gov.tr adresiden edinilebilir. (MEB Sertifika aşağıdaki OKUL DYS programı içine dahil edildiğinden ayriyetten kurmanıza gerek yoktur)

 

Önemli NOT: DYS (Doküman Yönetim Sistemi) MEB ADSL Hattı Dışında Çalışmamaktadır. Dys Kullanabilmek İçin MEB ADSL Hattına Bağlı Olmanız Gerekmektedir.


 

DYS KURULUM AŞAMALARI:

Lüften Kuruluma Başlamadan Önce varsa FİREWALL ve ANTİVİRÜS programlarınızı Kapatınız. Programın kurulumunu engellemektedirler.

1- Dağıtıldı ise e-imzanızı bilgisayardan çıkartınız. (Yakında dağıtılacaktır)

2- Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız  OKUL_DYS programı indirmek için tıklayınızWindows XP işletim sistemi kullanıyorsanız  OKUL_DYS_XP programı indirmek için tıklayınız

 

ve dosyayı bilgisayarınıza indiriniz.

 

3- İndirdiğiniz dosya üzerine sağ tıklayarak dosyayı RAR dan çıkartınız. (Bigisayarda Winrar v.b. bir programının kurulu olması gerekmektedir.) 

 

4- Okul_DYS veya Okul_DYS_XP dosyasının üzerine farenin sağ tuşuyla tıklayınız.

5- Çıkan menüden yönetici olarak çalıştırı seçiniz.

 

6- Herhangi bir soru gelirse Çalıştırı seçiniz.

 

7- Kurulum sizi yönlendirecektir.

 

8- Tüm ekranlar kapanıncaya kadar bekleyiniz.

 

9- Tüm ekranlar kapandıktan sonra  Bilgisayarınızı kapatıp açın ve e-imzanızı PC ye takınız. DYS ye giriş yapabilirsiniz.

 

DYS İle İlgili Eğitim Videoları ve Diğer Detaylar İçin Tıklayınız

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.