MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PANSİYONLU OKUL MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI

PANSİYONLU OKUL MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP Şube Müdürlerimiz Mustafa ERGEN, Metin ARAL, Yalçın TUNÇEL ve Murat AYGÜR Pansiyonlu okul müdürleriyle toplantı yaptılar.

    Toplantıda ana başlık olarak; Taşımalı eğitimdeki öğrencilerin durumu ele alınarak sorunların çözümü noktasında fikir alışverişi yapıldı. Pansiyonda öğrenim gören öğrencilerin yemekhane, yatakhane ve barınma gibi genel ihtiyaç bölümlerinin hijyenik ve temiz tutulması, pansiyonların ev ortamına dönüştürülmesi ve öğrencilerin kitap okumalarını sağlamak,Bakanlıkça pansiyon bütçelerine aktarılan paraların harcama kalemi usullerine göre ödemelerin yapılması, okul kantinlerinin rutin kontrol ve denetimleri, okul web sitelerinin etkin bir şekilde kullanımı, rutin kontroller yapılarak uyuşturucu maddelerin kullanılmasını önlemek ve okullara alınmamasını sağlamak, okul yakınlarındaki yabancı ve zararlı kişilerin uzaklaştırılması için çalışmaların yoğunlaştırılması, okullarımızdaki etkinlik çalışmalarının artırılarak öğrencilerimizin farklı yeteneklerinin keşfetmelerinin sağlanması için çalışmalar yürütülmesi gibi konular ele alındı.

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP "Birikimlerimizle, eğitimin niteliklerini üst düzeyde tutmayı hedeflediğini dile getirerek, eğitimin öznesinin öğrenci olduğunu belirterek, öğretmen, öğrenci, veli iletişiminin daha açık tutulmasını, okul idaresinin her zaman ulaşılabilir ve şeffaf olması gerektiğini ifade etti".

 

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP´in katılımcılara teşekkür etmesi ve başarı dilekleriyle son buldu.

 

10-11-2017

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.