MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul ve Sınav Yapılacak Okulların Dikkatine! LGS,İOKBS Kılavuzları

Ortaokul ve Sınav Yapılacak Okulların Dikkatine! LGS,İOKBS Kılavuzları

Bilindiği üzere Kılavuzlar daha önce yayınlanmıştı. Herhangi bir aksaklığa meydan vermemek için yeniden yayınlanma gereği duyulmuştur. Kılavuzları incelemeyen Ortaokul Müdürlükleri ile sınav yapılacak okul Müdürlüklerinin kılavuzları incelemeleri, konuya hakim olmaları, sınav günü herhangi bir aksaklığa meydan vermemeleri önemle rica olunur.

 

SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN MERKEZÎ SINAV BAŞVURU VE UYGULAMA KILAVUZU

İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVI BAŞVURU VE UYGULAMA KILAVUZU


Ayrıca;

Sınav Giriş Belgesi rapordan çıkmayan öğrenciler için okul idareleri tarafından fotoğraflarının güncellenerek Sınav Giriş Belgelerinin PDF formatında alınması gerekmektedir.

Okul İdarelerince Sınav Giriş Belgelerinin çıktılarının alınmasında "SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN MERKEZİ SINAV BAŞVURU VE UYGULAMA KILAVUZUNDA BELİRTİLEN HÜKÜMLER KAPSAMINDA” RENKLİ olarak alınması gerekmektedir.

 

ve daha önce yayınlanan duyurumuzda, Giriş Belgelerine ilişkin detaylar:

 

İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVI  GİRİŞ BELGESİ:


2018 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları  Bursluluk Sınavı Öğrenci Giriş Belgeleri 24.05.2018 tarihinden itibaren E-Okuldan alınabilecektir.

E-Okul > Sınav İşlemleri > Raporlar > SINAV GİRİŞ BELGESİ

1- Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi, 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıflar için 24 Mayıs 2018 tarihinden itibaren e-Okul sisteminden okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenip imzalandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.

2- Öğrencilere “Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi” posta yoluyla gönderilmeyecektir.

3- Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav bölgesi (il/ilçe), bina, salon ve oturacağı sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesinde yer alan; sınav bölgesinde, binada, salonda ve oturacağı sırada sınava girecektir.

4- Doğal afet, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonu’nun teklifi üzerine ÖDSGM’nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.

5- Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini kaybeden öğrenciler belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüğünden alabilecektir.

6- Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin “Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi”nde, sınavda alacağı sınav hizmeti de yer alacaktır.

 

SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN MERKEZÎ SINAV GİRİŞ BELGESİ:


2018 8. Sınıf Merkezi Sınav (LGS) Öğrenci Giriş Belgeleri 22.05.2018 tarihinden itibaren E-Okuldan alınabilecektir.

E-Okul > Sınav İşlemleri > Raporlar > SINAV GİRİŞ BELGESİ

1- Fotoğraflı sınav giriş belgesi 22 Mayıs 2018 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından renkli olarak alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.

2- Fotoğraflı sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

3- Doğal afet, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonu’nun teklifi üzerine ÖDSGM’ nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.

4- Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüklerinden alabilecektir.

5- Yurt dışından sınav başvurusu yapan öğrencilerin sınav giriş belgesi 22 Mayıs 2018 tarihinde, odsgm.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Öğrenciler elektronik ortamdan aldıkları sınav giriş belgesini bulundukları ülkedeki eğitim ataşeliklerine onaylatacaklardır.

6- Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı özel hizmet durumu yer alacaktır.


 

 

 

 

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.