MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİYLE GENEL TOPLANTI

OKUL MÜDÜRLERİYLE GENEL TOPLANTI

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP ve Şube Müdürümüz Ali ÇİÇEKLİ 28/09/2016 tarihinde saat 15:00’da Halk Eğitim ve (ASO) Müdürlüğü Konferans Salonunda Okul  Müdürleriyle yapılan genel toplantıda  15 Temmuz darbe girişimine vurgu yapılarak 15 Temmuz sonrası açığa alınan ve görevden uzaklaştırılan öğretmenler ve yerine ücretli öğretmen atamaları bugün itibariyle %80 civarında açığın tamamlanmış olduğu dile getirilirken kalan açığın okul müdürleri ve müdür yardımcıları tarafından doldurulması gerektiği hatırlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığınca çok yakın zamanda yapılacak atamalarla açığımızın tamamen kapatılması hedeflenmektedir denildi. İşkur güncellemelerinin başladığı köy ve mahalle halkına duyuru yapılarak vatandaşların yönlendirilmesi hatırlatıldı.Kılık kıyafet yönetmeliğine de değinen sayın EDİP 657 devlet memurları kılık kıyafet yönetmeliğinin halen yürürlükte olduğu ve tüm öğretmen ve memurların bu yönetmelik çerçevesinde görevlerine devamlarının sağlanması hatırlatıldı.

    Şube müdürleri ve memur görev dağılımları paylaşılarak, okul web siteleri,e okul ve mebbis güncellemelerini yapılması istendi.Milli Eğitim web sitesinin sıklıkla duyurular bölümünden yapılan duyuruların takip edilmesi,öğretmenlerin ders saat giriş ve çıkışlarının kontrollü olarak sağlanması ve gerekli tedbirlerin alınması,evrak teslimlerinde zimmet defterlerinin kullanılması,taşıma merkezi okullarımızın geçen yılki uygulamaların devam ettiği hatırlatılarak tutanakların titizlikle tutulması,taşıma kapsamındaki öğrenci listelerinin son güncel haliyle müdürlüğümüze gönderilmesi,görevlendirme ve ders tamamlama,ders dağılımı,ek ders ücret onaylarının yapılarak müdürlüğümüzden onay alınması ve diğer konular ele alındı.

 

   TEOG-LYS ve YGS sonuçlarının geçmiş yıllara oranla çok arttığını il bazında ikinci durumda olduğumuz hatırlatılarak görev alan müdür,müdür yardımcıları ve öğretmenlerimize tebrik ve teşekkür konuşmalarıyla toplantı son buldu.

 

29-09-201629-09-201629-09-2016

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.