MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİYLE GENEL TOPLANTI YAPILDI

OKUL MÜDÜRLERİYLE GENEL TOPLANTI YAPILDI

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP Başkanlığında ,Şube Müdürlerimiz Mustafa ERGEN,Yalçın TUNÇEL ve Murat AYGÜR´ünde  katılımıyla Mesleki Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda Okul Müdürleriyle genel toplantı yapıldı.

   Toplantıda konuşan Müdürümüz Deniz EDİP ;Okulllarımızın fiziki anlamdaki bir çok eksikliklerin giderildiğini dile getirerek asli görevimizin eğitim öğretim niteliğini artırmak olduğunu söyleyerek,okullarımızda sosyal etkinlikler,kültürel faaliyetler,spor aktiviteleri ve yarışmalara ağırlık verilerek öğrencilerimizin diğer yönlerinide keşfederek yönlendirmelerimizi o yönde yapmalayız. Devamsız öğrenciler üzerinde durularak kurtardığımız,kazandığımız bir öğrencinin hayatını değiştirebiliriz.

   Eğitim ve desdekleme kursları ve egzersiz kurslarının denetimlerini sıkça yapıp görülen aksaklıkların giderilmesi için çalışmalar başlatarak öğretmenlerimizin daha verimli çalışmalarını sağlamalıyız.Okul WEB sitelerinin güncellemelerini yaparak yapılan etkinliklerin paylaşılması,okul kantinlerinin rutin kontroleri yapılarak hilyenik ve sağlıklı ürünlerin satılmasını sağlamak,pansiyonlu okullarımızdaki yemekhane,mutfak,yatakhane ve etüt odalarının sıklıkla kontrolerinin yapılması,TÜBİTAK 4006 projesine yapılan başvuruların takibi yapılarak devamının sağlanması,mesai saatlerine riayet edilerek giriş çıkışların kontrollü sağlanması ve eğitim öğretimin aksatılmaması,disiplin kurallarına uyularak öğrencilerimizin aşırı cezalar ile okuldan uzaklaştılmalarını değil öğrenciyi kazanma yoluna gidilmelidir dedi. 

   Dilek ve temennilerin dinlenmesiyle devam eden toplantı katılımcılara teşekkür ve başarı dilekleriyle sona erdi.

 

05-12-201705-12-201705-12-2017

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.