MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİ İLE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

OKUL MÜDÜRLERİ İLE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP Başkanlığında Şube Müdürlerimiz Veysi BORA,Yalçın TUNÇEL , Ali ÇİÇEKLİ’nin katılımıyla Halk Eğitim ve ASO Müdürlüğü konferans salonunda okul müdürleri ile yapılan toplantıda genel olarak görüşülen konular;Öğretmen ve öğrencilerin okula uyumlarının sağlanması,öğrenci eğitirken aynı zamanda sık sık yapılan atamalar nedeniyle öğretmende eğittiğimiz için öğretmenlere rehberlik konuları ele alındı. 

                Okullara yapılan odun kömür,temizlik malzemeleri nin ,İŞKUR ile okullarımızda isdihdam edilen personellerin okul temizlik konularında yeterince verimli olarak çalışmalarının sağlanması talimatı verildi.

                 Pansiyonlu okullarda yemekhane ve yatakhanelerin düzenli ve temizliği yanında öğrencilere verilen yemeklerin biraz daha özenli ve doyurucu yemeklerden listelerin düzenlemesi gerektiği konuşuldu.

 

                TEOG sonuç bilgilendirmesinde geçen yıla oranla düşüşe geçtiği aynı zamanda yükselişe geçen okullarımızın da olduğu görülmüş olup düşüşe geçen okullara yoğunlaştırılmış eğitimlerin sağlanması ve TEOG kurslarına öğrenci devamların sağlanması varsa öğrenci sayıları düşen kursların kapatılmasına gidilmesi, eksik konuların bizimle paylaşılması, e okul bilgilerinin güncellenmesi ve veli bilgileri,öğrenci fotoğraflarının güncellenmesi,okul Web sitelerinin güncellenmesi,devamsız öğrencilerin devamsızlık mektuplarının bir an önce velilere ulaştırılması,merkez okullardaki devamsız öğrencilerin isim listesinin MEM’e gönderilerek Bulanık  KIZ Yatılı Bölge Okulu Müdürlüğü’nün devam eden proje kapsamına alınması konuları görüşüldü.

 

17-12-201517-12-201517-12-201517-12-2015

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.