MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERLE BULUŞMA TOPLANTISI

ÖĞRETMENLERLE BULUŞMA TOPLANTISI

 

    İlçe Kaymakamımız Hacı Arslan UZAN, İlçe Emniyet Müdürü Mesut IRMAK Jandarma Bölük Komutanı J.Yzb. İsmail HORZUM, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Mustafa ERGEN ve ilçemizde görev yapan öğretmenlerimizle beşincisi düzenlenen öğretmenlerle buluşma toplantısın da bir araya geldiler.

    Kaymakamımız Sayın UZAN; Değerli arkadaşlar bazen bir kişiyi dinlemek beş on kitap okumak gibidir. Çünkü orada tecrübe vardır, ciddi bir eğitim vardır. O nedenle de bu tür öğretmenler buluşması toplantılarının çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Daha önce de dört defa bu tür toplantıda buluşma toplantısı yaptık. Öğretmenlik mesleği son derece önemli bir meslek .  Sizlerden alınacak olumlu sonuçlar da geleceğe ışık olacak ve yön verecektir.

    Ülkenin geleceği açısından öğretmenlik mesleği hayati bir konuma sahiptir. Her mesleğin kendine göre özellikleri vardır. Ama öğretmenlik mesleği insan yetiştirmek ve en genç yaşta çocukları yetiştirmek açısından çok daha ön plandadır. Meslek seçiminde öğrencilerimiz hangi mesleği seviyorsa onu seçmelerini tavsiye edin. İlla şu mesleği seçsin diye tavsiyede bulunmayalım. Bir meslek sevilerek yapılırsa en iyi meslek odur. Öğretmenlik mesleği de sevilerek yapılmalıdır. Ayrıca öğretmen öğrenci için bir modeldir. Öğretmenlik bu nedenle çok büyük sorumluluk ister. Giyimiyle konuşmasıyla hal ve hareketleri ile ahlakıyla öğrenciyi etkileyen bir modeldir.

   Dönem sonuna yaklaştığımız bu günlerde ilçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimizi çalışmalarından dolayı kutluyorum. Tatilde iyi dinlendikten sonra emin adımlarla ilerlediğimiz eğitim ve öğretime kaldığımız yerden devam etmek temennisiyle hepinize iyi tatiller diliyorum dedi.

15-01-201915-01-201915-01-201915-01-2019

 

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.