MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERLE BULUŞMA TOPLANTISI

ÖĞRETMENLERLE BULUŞMA TOPLANTISI

 

    İlçe Kaymakamımız Hacı Arslan UZAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP, Şube Müdürümüz Mustafa ERGEN ve ilçemizde görev yapan öğretmenlerimizle dördüncüsü olarak düzenlenen öğretmenlerle buluşma  toplantısında bir araya geldiler.

    Kaymakam Sayın UZAN; Kurum olarak çocuklarımıza ve gençlerimize ilk dokunan öğretmenlerimizdir. Toplumsal faydalar açısından öğrenciler ve veliler ile olan iletişimin önemli olduğunu, sadece eğitim öğretim alanında değil sosyal sorumluluk alanlarında bile sizler bizden daha yakınsınız, onların her konudaki sıkıntılarını bize iletebilirsiniz, bizde devletin şefkat elini uzatarak yardım edebiliriz. Topluma toplumun içinde ve yanında olarak yardımcı olabiliriz. Güvenlik açısından tahribata uğramış bir ilçede görev yaptığımızın farkındayız. Öğrencilerimiz üzerinde de bu tahribatı görebilirsiniz. Dolayısıyla öğrencilerin üzerinden bunu silmek sizlerin elinde, onların zihinsel rehabilitasyona ihtiyacı var dedi. Gençler ve vatandaşlar üzerinde kalıcı izler bırakmak için öğretmenler ile birlikte yapılabilecek projeler üzerinde değerlendirmelerde bulundu.

    Kaymakamımız Sayın UZAN; Toplumun çoğunda fiziksel kafa karışıklığı yaşanmaktadır diyerek devletin gerçek yüzünü gösterecek olan sizlersiniz. Bu yüzden hem çocuklarımızın hem de vatandaşlarımızın kalbine dokunarak devlet, bayrak, ülke sevgisini aşılamalıyız ifadesinde bulundu.

    Gençlerde oluşan duygusal kopuşa değinerek bulunduğumuz ilçeyi belirli bir kültür seviyesine getirmek sizlerin elinde vurgusunu yaparak vatanın birlik ve beraberliği adına terör tahribatı nasıl giderilir, ne yapılır, dolayısıyla veli görüşmeleri, ev ziyaretleri ile öğrencilerimizi tanıyabilir, sıkıntılarını görebilir ve giderebiliriz. Sizler alanın her yerinde etkin bir göreve sahipsiniz bu yüzden sizlere bu aşamada çok görev düşüyor diyerek düşüncelerini dile getirdi.

      Sayın UZAN;  Dilek ve temennilerin dinlenmesi ile katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

10-01-201910-01-201910-01-201910-01-201910-01-201910-01-2019

 

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.