MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER BULUŞMA TOPLANTISI

ÖĞRETMENLER BULUŞMA TOPLANTISI

    İlçe Kaymakamımız Dr. Hacı Arslan UZAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP, Şube Müdürümüz Metin ARAL yedincisi düzenlenen öğretmenlerle buluşma toplantısında bir araya geldiler.

    Kaymakam Sayın UZAN toplantıda; Kamu görevlisi olarak sorumluluklarımızı yaşadığımızı unutmayarak, kılık kıyafet yönetmeliğine uygun  kendinizi devleti temsilen görev yaptığınızı ,rol model olarak okullarımızda bulunduğunuzu belli etmelisiniz. Çocuklarımız ve gençlerimiz duygusal kopukluk yaşıyor, bu kopukluğu onaracak olan sizlersiniz her ne kadar bizler alanlarda olsak da sizler kadar yakın değiliz duruma hakim olan sizlersiniz, sorunları sizler tespit edin ortak çalışmalarla çözelim.

    İlçede göreve başladığım günden itibaren çocuklarımızın ve gençlerimizin duygusal kopukluğunu giderebilmek için birçok projelerle destek olmaya çalıştık ve halen çalışmaya devam ediyoruz. Sizler kadar yakın olamadığımız için yetersiz olmuş olabiliriz, sizlerin gayret ve çabalarıyla amacımıza ulaşacağımıza inanıyorum. Rehber öğretmen ve bayan öğretmenlerimize daha çok görevler düşüyor bölgemizin kanayan yarası erken evliliklerin önüne geçmek için yakın ilgi ve alaka göstermeliyiz. Eğitimle aşamayacağımız hiçbir sorun yok eğitime odaklanmalıyız.

    Coğrafi, iklim ve terör bölgesinde yaşadığımız için fabrikalar ve değişik iş alanları çok kısıtlı bu nedenle ilçemizdeki gençlerimizin okumaktan başka şanslarının olmadığını onlara hissettirmeliyiz dedi.

    Öğretmenlerimizin düşünceleri ve karşılaştıkları problemlere  çözüm önerileriyle toplantı sona erdi.

19-02-201919-02-201919-02-201919-02-201919-02-201919-02-201919-02-2019

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.