MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MTSK Direksiyon Sınav Görevlileri Hk.

Sertifikası olanlardan; Gerek Müdürlüğümüze gelen telefonlar gerekse Müdürlüğümüze bizzat yapılan başvurularda  MTSK Direksiyon Sınavlarında başvuru yapılmasına rağmen görev çıkmadığı belirtilmektedir.

İlçemizde 2018-2019 eğitim öğretim yılı II.Yarısından itibaren MTSK direksiyon sınavında görev alacak kişilerin başvuruları MEBBİS üzerinden alınmaya başlanmış, yerşeltirmeler puan üztünlüğüne göre sistem tarafından yapılmaya başlanmıştır. 

Bilindiği üzere 2018-2019 eğitim öğretim yılı II.Dönem başlarında 174 öğretmen, idareci ve memur sertifika almaya hak kazanmış, sertifikası olan öğretmen idareci ve memur  sayısı 210'a çıkmıştır. Yeni sertifka alarak MEBBİS'e girişleri yapılan ve aktif hale getirilen öğretmen idareci ve memurlardan sonra 2'si normal sınav 2'si ara sınav olmak üzere 4 sınav yapılmıştır. Normal sınavlar kursiyer sayısında ciddi bir düşüş olmadıkça 2 günde, ara sınavlar ise 1 günde yapılmaktadır. Normal sınavlarda günde ortalama 20 kişi olmak üzere 40 gişi görevlendirilmekte; ara sınavlarda ise kursiyer sayısına bağlı olarak bir gün olmak üzere ortalama  14 ile 18 arasında kişi görevlendirilmektedir. (Örnek:22/06/2019 tarihinde yapılan ara sınavda 16 kişi görevlendirilmiştir) 

Sonuç olarak;

Henüz görev almayan öğretmen, idareci ve memurların olması, sertifikası olan öğretmen idareci ve memur  sayısının fazla olmasının sonucu olarak  yukarıda açıklanan nedenlerdir. Önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan sınavlarla hiç görev almamış, puanı olmayan ve ilçemizde bulunan öğretmen, idareci ve memurlarımız, başvuruda bulunmaları durumunda görev alacaklardır. 

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.