MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüzün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

    Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. Yıldönümünü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ortak bir coşkuyla kutluyoruz.

    İstiklâl Mücadelesinde bir dönüm noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı ile Milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır. Yüce Meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklâl Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış ve hür yaşama istidat ve kararlılığını bütün dünyaya ispat ve ilan etmiştir.
23 Nisan'ın "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olarak çocuklara armağan edilişi, hür yaşama irademizin geleceğe aktarılması bakımından manidardır. Coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır. Türkiye olarak inancımız odur ki; dünyanın neresinde olursa olsun bütün çocukların savaş, açlık ve güvensizlik ortamından uzak bir şekilde yaşamaları elzemdir. Böylece barış içinde bir dünya da mümkün olacaktır.
    Verdiği bağımsızlık mücadelesiyle mazlum milletlere örnek olan ülkemiz, bugün her alanda kalkınan ve gelişen, çağdaş ülkelerle rekabet eden saygın ve istikrarın sembolü bir ülke haline gelmiştir.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendi başına karar verebilen, eleştiren, kendine güvenen, çağın ruhunu anlayan, teknolojiye hâkim, girişimci, ufku ve vizyonu geniş, değerlerine bağlı, kültür ve medeniyetimizi daha ileri noktalara taşıyacak bireyler olarak yetişmesi ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.
    Umudumuz odur ki; çocuklarımız zengin kültürümüzden, bağımsızlık mücadelemizden ve demokrasinin değerlerinden güç alarak ülkemizi daha da ileri seviyelere götüreceklerdir.
    Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. İstiklâlimizin ve sevincimizin ebedi olması dileğiyle tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

                        

                                                                                                                                                                Yalçın TUNÇEL

                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.