MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ´NİN BEYAZ BAYRAK ÖDÜL TÖRENİ

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ´NİN BEYAZ BAYRAK ÖDÜL TÖRENİ

           Ülke genelinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek amacıyla milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığımız arasında 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan  “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” 08.06.2015 tarihinden itibaren 4 yıl süreyle geçerli olmak üzere yeniden imzalanarak yürürlüğe konulmuştur.        

         Protokol kapsamında yapılacak çalışmalar ve denetimlerle ülke genelindeki okulların tamamının beyaz bayrak alması suretiyle çocuklarımızın sağlıklı ve hijyenik şartlarda eğitim alması hedeflenmektedir. 

           Muş Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi salonunda "Beyaz Bayrak" almaya hak kazanan okullara belge ve ödül töreni düzenlendi. Bu alanda ilçemizde ilk defa ödül alan Bulanık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdüresi Yelda ŞANOĞLU, "Beyaz Bayrak" ödülünü İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP´ten aldı.

Başarılarından dolayı okul idaresine, öğretmen, öğrenci ve  personellerine teşekkür ederiz.

 

     10-03-201710-03-201710-03-201710-03-2017

 

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.