MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ TANITIM SEMİNERİ

MESLEKİ TANITIM SEMİNERİ

       Bulanık Murat Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluşan İlçe Kaymakamımız Ömer ŞAHİN, Aile Hekimi Dr.İdil KÜÇÜKEFE ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP,İlçe Emniyet Müdürü Muhittin AYHAN, Çevre Mühendisi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Abdullah BİNGÖL öğrencilerimize yönelik Mesleki Tanıtım Seminerinde konuşarak rehberlik ettiler.

       Öğrencilerle yapılan görüşmede ´Bizlerden sonra sizler olacaksınız, bizler buraya kamu görevlisi olarak geldik sizlerde illede kamu görevlisi olmak zorunda değilsiniz bir meslek sahibi veya zanaatkar olabilirsiniz´. 6 aylık bir çalışma döneminiz var bunu iyi değerlendirip teknolojiyi ve interneti faydalı kullanarak ders çalışmaya dönüştürüp okul bünyesinde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam ederek zamanı etkin bir şekilde kullanmalarını ayrıca sosyal baskılardan kendinizi arındırıp mesleğinizi ve sanatınızı kendiniz seçin ´Sizler kendinizi kurtarın ki küçüklerinize de örnek olun.´ Eğitim sistemindeki olumsuzlukları, yaşantınızdaki olumsuzluklarıda bir bahane haline getirip amacınızdan sapmayın. Gelecek sizin ellerinizde.

      Öğretmenlerle yapılan toplantıda, öğretmenlerimizin öğrencilere gerekli rehberlik ve öncülük etmesi, kendi hayatlarından bahsederek gerçekci hikayelerle öğrencileri yönlendirmeleri konuları ele alındı.

29-12-201529-12-201529-12-201529-12-201529-12-2015

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.