MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERKEZ OKULLARINA ZİYARET

MERKEZ OKULLARINA ZİYARET

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP ve şube müdürümüz Metin ARAL Gazi İlk ve Ortaokulu, Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu, Bulanık Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle buluştular.

    Gazi İlk ve Ortaokulu ile Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri ile bir araya gelen müdürlerimiz TEOG sınavlarını değerlendirerek öğrencilerimize bazı teknik ve motivasyon alanında konuşma yaptılar. Sınavlardaki en büyük eksikliğin motivasyon ve hedef belirlememe olarak gördüklerini dile getirdiler. Müdürlerimiz: “Sizler için yaptığımız bazı çalışmalarımız var. Bunların birçoğunu siz göremiyor olabilirsiniz. Okullarımızda açılan kurslar ve bunları çalışma kitapları, soru bankaları, düzenli yapılan denemeler desteklediğimiz çalışmalarımızdan bazıları. Öğrencilerimizin hedeflerine ulaşabilmesi için herkesin zeki olmasına gerek yok. Zeka anlamında herkesin aynı ölçüde olduğunu düşünüyoruz. Sadece azim, istek, hedef belirlemek ve biraz daha fazla çalışmak, bol bol kitap okumak sizleri istediğiniz hedefe kilitleyecektir.” dediler.

    Bulanık Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri ile bir araya gelen müdürlerimiz okullarımızda açılan kurslardan bahsederken: “ Kurslara devamsızlıkların olduğunu görüyoruz. Bulunduğumuz iklim koşulları ve coğrafi zorlukları göz önüne alarak çalışmalarınızı bu yönde yapmanız ve okumaktan başka şansınızın olmadığını düşünerek planlı ve programlı çalışırsanız YGS ve LYS sınavlarında başarınız kaçınılmaz olacaktır kanaatinizdeyiz.” dediler.

 

    Anadolu Lisesi öğretmenleri ile toplantı yapan müdürlerimiz: “Okullarımızda değişik projelerle ve etkinliklerle karşılaşmak istiyoruz. Bu konuda çalışmalar yapılmasını bekliyoruz. Hepimiz aynı amaca hizmet ediyoruz. Okuldaki öğrenci, öğretmen, idareci ve veli ilişkilerinin eğitime katkısının çok olduğuna inanıyoruz. Çalışmalarımızı da bu konular üzerinde yoğunlaştırırsak öğrencilerimiz başarı çıtalarını biraz daha yükselteceklerdir.” diyerek toplantıda belirttiler.

 

12-12-201612-12-201612-12-201612-12-201612-12-201612-12-201612-12-201612-12-201612-12-2016

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.