MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERKEZ OKULLARA ZİYARET

MERKEZ OKULLARA  ZİYARET

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP ve Şube Müdürümüz Mustafa ERGEN 125.Yıl, Fatih İlk ve Ortaokullarını ziyaret ederek idareci ve öğretmenlerle toplantı yaptılar.

    Toplantılarda konuşan Sayın EDİP; sistem değişikliğinden kaynaklanan bir durgunluk hissediyoruz öğretmenlerimizde bu durgunluk öğrencilerimize de yansıyor, format kafalarda değişik yanlışlara itmektedir. Sistem değişti ama konularda ve sorularda herhangi bir değişiklik yok öğrencileri yine aynı sınav havasına sokmamız lazım, eski rekabet ortamını tekrar oluşturmanızı bekliyoruz. Kendi profilinize bakarak geçen yılki durumunuza ve bu yılki durumunuza bakın öğrencilerin üzerindeki sistem değişikliği kaygılarını gidermede yardımcı olun, bu konuda rehber öğretmenlerimize çok iş düşüyor.

    Bölgesel olarak dezavantajlı durumdayız, eğitime veli katkısı alamıyoruz, sadece okul ve destek kurslarıyla eğitimi sürdürdüğümüzü göz önünde bulundurup ekip çalışması yapmalıyız. Bu konuda branş öğretmenlerimizi de çok iş düşüyor. Öğrenme metotları üzerinde durarak başarıyı elde edebiliriz dedi.

 

27-02-201827-02-201827-02-2018

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.