MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KORUNCUK VAKFI, İLÇEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN YÜREĞİNİ ISITTI.

KORUNCUK VAKFI, İLÇEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN YÜREĞİNİ ISITTI.

      1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMCV), her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır.

      Merkezi İstanbul’da bulunan  Koruncuk Vakfı(Korunmaya Muhtaç Çocuklar) tarafından İlçemizde eğitim-öğretim gören öğrenciler için eğitim yardımlarında bulunmak amacıyla Sosyal Sorumluluk Projesi düzenledi. Ağırlıklı olarak kışlık giysiler ile birlikte çeşitli kırtasiye malzemeleri,oyuncaklar ve anasınıfı malzemeleri gönderildi.

      İlçemiz merkez okullarında korunmaya muhtaç ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz belirlenerek KORUNCUK Vakfı tarafından gönderilen kışlık montlar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP tarafından öğrencilere tek tek giydirilerek öğrencilerimizin kışı daha sıcak ortamda geçirmeleri sağlandı.Yapılan yardımlardan dolayı vakfa şükranlarını ileten sayın EDİP projelerden sorumlu öğretmen Metin ÜLKER’e de ayrıca teşekkür etti.

 

28-12-201528-12-201528-12-201528-12-2015

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.