MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Konuşmacı Yazar Hayati İNANÇ Öğrencilerimizle Buluştu

Konuşmacı Yazar Hayati İNANÇ Öğrencilerimizle Buluştu

İmam Hatip Anadolu Lisesi Müdürü Osman ÜSTÜNDAĞ’ın girişimleriyle öğrencilere konferans vermek üzere davet edilen Av. Konuşmacı Yazar Hayati İNANÇ öğrencilerimizle buluştu.

Divan Edebiyatının değerli şairlerinden başta Şair Nabi olmak üzere birçok şairin şiirlerinden beyit örnekleri veren Sayın İNANÇ kendine özgü anlatımı ve esprileriyle dinleyicilere Divan Edebiyatını, Divan şiirini, aruz ölçüsünü kimi zaman güldüren kimi zaman düşündüren ifadeleriyle anlattı.

İNANÇ; Dilimiz ve Divan Edebiyatımızın güzelliğini katılımcılara aktarırken, kendi anılarını ve tecrübelerini de paylaştı.

Hayati İNANÇ, Baki Yahya Kemal, Kanuni Sultan Süleyman ve Nabi gibi şairlerin divanlarından örnekler vererek onların hayata, şiire ve aşka yaklaşımları hakkında bilgiler verdi. Büyük üstat Hayati İNANÇ son olarak Divan Edebiyatı şairlerinin ve aynı zamanda mütefekkirlerinin dünyaya örnek olacak çapta değerli olduklarını ifade ederek konferansını sonlandırdı.

 

İlçe Milli Müdürümüz Deniz EDİP Büyük üstat Hayati İNANÇ’a ilçemize gösterdiği ilgi alakadan ve öğrencilerimize verdiği konferanstan dolayı teşekkür ederek kendilerine plaket takdim etti.

08-01-201808-01-201808-01-201808-01-2018

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.