MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDE KARİYER GÜNÜ

KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDE KARİYER GÜNÜ

    Bulanık Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen Kariyer Günlerinin konuğu Bulanık Cumhuriyet Savcısı Alim AKASLAN ve Cumhuriyet Savcısı Erhan AKPINAR oldu.

    Sayın AKASLAN ve AKPINAR öğrencilere Hukuk Fakültesinde eğitim süreci, savcılık, hakimlik ve avukatlık meslekleri hakkında bilgi verdi. Sıcak ve samimi ortamda Savcılarımız öğrencilerimize adelet mekanizmasının işleyişini, ülkemizdeki adelet anlayışı, hukukun üstünlüğü ve iyi bir insan olmanın özelliklerini anlatarak iyi bir meslek edinmek için izlenmesi gereken yollardan bahsedildi.

     Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleşen etkinlik öğrencilerimiz tarafından büyük merak ve ilgiyle takip edilerek Savcıların kendi meslekleriyle ilgili çalışma şartları, iş olanakları, kazanımları konusunda doyurucu sunum öğrencileri mest etti.  Program sonunda öğrencilerin Savcılık mesleği ve adalet mekanizması konularında merak ettiği sorular içtenlikle cevaplanarak bir dahaki buluşma için sözler verildi.

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.