MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARİYER GÜNÜ TOPLANTISI

KARİYER GÜNÜ TOPLANTISI

   Kaymakamımız Hacı Arslan UZAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP’in katılımlarıyla Bulanık Anadolu Lisesi öğrencilerine kariyer günleri toplantısı yapıldı.

 

    Toplantıda öğrencilere hitaben konuşan sayın UZAN: "Başarının %80 kişiseldir geri kalan %20 ‘lik dilim ise eğitim neferleri yani öğretmenlerdir. Kişi isteksiz ve gayretsiz olursa eğitim camiası olarak bir şeyler yapamayız, başarının üç şartı vardır istek, hedef belirlemek ve çok çalışmaktır. Bizim gayemiz sizleri nitelikli, vasıflı ve güzel ahlaklı birer birey olarak yetiştirmektir. Hiç bir mazeret başarının önüne geçemez. Bizlerin tek hedefi sizleri okutmak ileride iş hayatınıza atılsanız dahi üniversiteli bir iş adamı olarak yetiştirmektir." dedi. 

    Öğretmenlerle de toplantı yapan İlçe Kaymakamımız Hacı Arslan UZAN Öğretmenlere "Eğitim müşterek yapılması ve çok boyutlu bir iş biz ahlaklı güzel insan yetiştirme gayreti göstermezsek gelecekte iyi insan bulmamız zorlaşacak, kötü alışkanlıklardan bahsederek öğrencilere yaklaşım gösterirsek  yetiştirme noktasında motive etmiş oluruz.Öğrencilerimize model olmanızı öncelikle iyi bir insan yetiştirme hedefi baz alınmalı daha sonra mevki, makam ve meslek seçimlerinde yardımcı olmalıyız. Öğrencilerimizin eğitim ruhlarına dokunacak proje üretmenizi bekliyoruz. Fikir düzeyinden proje düzeyine geçmeliyiz,bize sunulan tüm projelerinizi her anlamda destekleyeceğiz." dedi. 

 

15-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-2017

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.