MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR

KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR

    İlçe hıfzısıhha kurulunun 10.06.2020 kararları kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

    Tüm dünyada görülen ve etkisi devam eden korona vüris salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyulması hayati derecede öneme haizdir.Devletimizin tüm kurumları ile salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını  tehdit etmesini engellemek için bir çok tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır.Ilçe hıfzısıhha kurulunun 10.06.2020 tarihli toplantısında 11.06.2020 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere çeşitli kararlar alınmıştır.

İLÇE HIFZISIHHA TARAFINDAN BELİRLENEN 

1. Kazım Karabekir caddesi üzerinde bulunan Halk Bankasından başlayarak Bulanık İlçe  Jandarma Komutanlığı binasında son bulan yol boyunca .

2.Halk Eğitim Binasından başlayarak Demirciler sokakta.

3. Halk Eğitim Binasından başlayarak Aslanpaşa caddesinde.

4.Bulanık İlçe  girişinde bulunan kemerden başlayarak Denizbank'ın bulunduğu yere kadar olan Sultan Alparslan caddesinde .

5.Bulanık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü binasından başlayarak 66. Cadde ve Şehit Binbaşı Arslan KULAKSIZ Caddesinde.

6.Zafer mahallesi muhtarlığının bulunduğu parktan itibaren Bulanık Devlet Hastanesi ve Eczanelerin bulunduğu alan dahil olmak üzere 612. Cadde boyunca. VATANDAŞLARIMIZIN  MASKE TAKMALARI ZORUNLU HALE GETİRİLMİŞTİR.

    Kararlarda harhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmamasına,alınan kararlara uymayan vatandaşlara,Umumi hıfzısıhha kanununun 282.maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına,konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195.maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.