MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizden Ayrılacak Öğretmenlerin Dikkatine!

 

Ösym Sınav Görevleri İle İlgili olarak Kurum değişikliği nasıl yapılır? 

Tayini çıkan öğretmenlerimiz genellikle Müdürlüğümüzü arayarak ÖSYM Sınavlarına kurum değişikliği nedeni ile başvuramadıklarını belirtmektedirler. ÖSYM Sınavları için kurum değişikliği işlemleri Müdürlüğümüzde yapılmamaktadır. Bunun için aşağıdaki yol izlenmeli veya ÖSYM Büroları aranmalıdır.

Görevli bilgileri, ÖSYM Merkezlerinin kurumlarda kurulu olan Yönetim İşlemleri sistemi (YİS) aracılığı ile bina üst yetkilileri (BÜY) tarafından güncellenmekte olup, kurum güncellenme işlemleri sadece bu yetkililer tarafından yapılabilmektedir. Bu nedenle, kaydınızın ayrılmış olduğunuz kurumdaki bina üst yetkilisi tarafından pasif hale getirilmesi ve daha sonra görev yaptığınız yeni kurumun bina üst yetkilisi tarafından sisteme kaydınızın yeniden yapılması gerekmektedir.


 06-07/07/2019 tarihlerinde yapılacak olan Açıköğretim Kurumları Sınavında görev almak için başvuran ve görev çıkan öğretmenlerden Tayini çıkan öğretmen varsa görev için onay vermemesi rica olunur. Onay verilmesi durumuna Müdürlüğümüzün aranarak iptalinin sağlanması gerekmektedir. Göreve gidilmesi durumunda tayinle gidilen yerde ek derslerle birlikte sınav ücretinin ödenmesi gerektiğinden İlçemizde kadrosunun bulunduğu okul müdürlüğünden kbs sınav görev kağıdının alınarak yeni görev yerine verilmesi gerekmektedir. KBS görev kağıdı ise sınavdan sonra 2-3 hafta içinde Kurum mebbisinde yayınlanmaktadır.

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.