MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

İLÇEMİZDE TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

    İlçemizde ilk kez düzenlenen bilim fuarı büyük ilgi gördü. Bilim fuarına il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin AKSU, ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Veysi BORA, Şube Müdürlerimiz Yalçın TUNÇEL, Ali ÇİÇEKLİ ve okul müdürleri katıldı. 

    Sergilenen eserlerin tanıtımı projeleri yapan öğrenciler tarafından gerçekleştirildi. İlçemizde ilk defa düzenlenen bilim fuarına Cumhuriyet Ortaokulu, Türk Telekom Ortaokulu, Sarıpınar Ortaokulu, Yemişen Ortaokulu, Kırkgöze Ortaokulu, Gazi Ortaokulu, Bulanık Kız YBO, Erentepe YBO, Turgut Özal Ortaokulu katıldı. Daha önce bu tür çalışmalar; okul bazında sergileniyor iken tüm okulların aynı anda Kaymakamlık Binası önündeki meydanda eserlerini birlikte sergilemeleri ile ilçemizde ilk olmuştur. Sayın AKSU; Bulanık Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmalarını ilgi ile izlediklerini dile getirip çalışmalarından dolayı tüm öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti. Sayın BORA bu ve benzeri çalışmaların ilk olduğunu fakat son olmayacağını ifade etti.

   Okullarda gerçekleştirilen sergilerde daha çok Fen ve Teknoloji , Matematik, Teknoloji Tasarım derslerine dair projeler ön plana çıkarken bu sergide Beden Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Sosyal Bilgiler derslerine dair projelerin de yer almasını sevinçle karşıladığını dile getiren Veysi BORA, çalışmalarda emeği geçen okul müdürlerini, öğretmen ve öğrencileri canı gönülden tebrik ettiğini söyledi. Aynı zamanda çalışmalarda emeği geçen Şube Müdürü Yalçın TUNÇEL´i de kutlayan BORA serginin bulanık için bir kazanç olduğunu dile getirdi. Özel sebepler ile izinli olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz EDİP, sergiye katılamadığı için üzüntülerini dile getirip bilim fuarının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Bu sene birincisi düzenlenen bilim fuarında öğrencilere yol gösteren öğretmen ve idarecilerine emekleri için teşekkür eden Sayın EDİP, bu tür etkinlikler sadece ilçemiz için değil Müş İlimiz için de onur vericidir dedi. 

   29 Mayıs 2015 Cuma Günü Saat 13:30´da açılan sergi aynı gün saat 18:00´a kadar ilçe halkının beğenisine sunuldu.

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.