MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP´in Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP´in Yıl Sonu Mesajı

  Değerli Velilerimiz;  

 2014- 2015 Eğitim – Öğretim yılını tamamlayarak 12/06/2014 Cuma gününden itibaren yaz tatiline giriyoruz. İlçemizde İlk ve Ortaöğretimde okuyan öğrencilerimiz bugün itibariyle karnelerini alacaklardır. Bazı Öğrencilerimizin başarılı olmalarına karşın bazılarının da karnelerinde zayıf notların olması doğaldır. Çünkü her öğrenci her zaman aynı başarıyı gösteremez.

 

    Velilerimize düşen görev aile içerisinde durum değerlendirmesi yaparak, zayıf derslerin telafisi için nelerin yapılabileceğini tartışmak ve gerekli tedbirleri almak olmalıdır. Çok fazla tepki göstermemek kadar, hiçbir şey yokmuş gibi davranmak da doğru değildir. Çocuklarımızın zayıflarının telafisi için gerekli tedbirleri alarak takipçisi olunuz. Başarılı öğrencilerinizi de fazla aşırıya kaçmadan sembolik de olsa ödüllendirerek fark edildiklerini hissettirmek suretiyle motivasyonlarını arttırınız.

 

    Sevgili Öğrenciler;

Tatilde dinlenmek her öğrencinin hakkıdır. Ancak, bir plan dahilinde zayıf olan derslerinize de çalışmayı ihmal etmeyiniz. Tatilin ilk günleri bolca dinlenmek, sonraki günlerde ise bir süre ders çalıştıktan sonra dinlenmek, eğlenmek ve bolca kitap okuyarak zamanı değerlendirmek en ideali olacaktır.

Bu vesileyle bütün öğretmen ve öğrencilerimizin sağlıklı, huzurlu ve gönüllerince bir tatil geçirmelerini temenni eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

                                                                                                                   Deniz EDİP

                                                                                                                    Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.