MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MERKEZİ VE KÖYLERİMİZE YAPILACAK OKUL ARSA TESPİTİ

İLÇE MERKEZİ VE KÖYLERİMİZE YAPILACAK OKUL ARSA TESPİTİ

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP ve İl Özel İdaresi mühendis ve teknisyenleriyle okul yapımı için eğitim-öğretim yönünden uygun bulunan arsa, ayrıca teknik yönden incelemeye tabi tutulan arsanın büyüklüğü, yapılması düşünülen bina veya binaların arsaya ne şekilde yerleştirilebileceği, spor ve gezinti alanları için yeteri kadar alan olup olmadığı, inşaat yapmak için (yapı ekonomisi bakımından) arsanın uygun olup olmadığını araştırdılar. Okul arsalarının heyelan, taşkın, çığ gibi tabi afet tehlikesi olup olmadığına bakarak eğitim-öğretim yönünden ve teknik yönden okul yapımı için uygun ve gerekli bulunan arsalar üzerine okul yapılmasına karar verdiler. 

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP İlçe merkezinde Yeni mahallede bir okul,Güllüova mahallesinde ve Gazi ilk ve ortaokulunda bulunan binaların kontrolü bir şekilde yıktırılarak yerine daha modern ve teknolojik dersliklerin yapılması ayrıca köylerimizde yapılacak olan okulların; Şehittahir,Örenkent,Arakonak,Çataklı,Çataklı Güveç mezrası,Gülçimen,Günbatmaz ve Günyurdu olarak duyurdu.

24-08-201724-08-201724-08-201724-08-201724-08-2017

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.