MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İDARECİ VE ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPILDI

İDARECİ VE ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPILDI

İlçe Kaymakamımız Hacı Arslan UZAN, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J.Yzb. Ömer ALTAŞ, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mustafa DAŞDAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP, Şube Müdürümüz Mustafa ERGEN ve ilçemizde görev yapan öğretmenlerimizin de katılımıyla üçüncüsü tertip edilen toplantıda bir araya gelerek fikir alışverinde bulundular.

Sayın UZAN: Güvenlik açısından tahribata uğramış bir ilçede görev yaptığımızın farkındayız. Öğrencilerimiz üzerinde de bu tahribatı görebilirsiniz. Dolayısıyla öğrencilerin üzerinden bunu silmek sizlerin elinde onların zihinsel rehabilitasyona ihtiyacı var dedi. Gençler ve vatandaşlar üzerinde kalıcı izler bırakmak için öğretmenler ile birlikte yapılabilecek projeler üzerinde değerlendirmede bulundu. Kaymakamımız Sayın Uzan Toplumun çoğunda fiziksel kafa karışıklığı yaşanmaktadır diyerek devletin gerçek yüzünü gösterecek olan sizlersiniz. Bu yüzden hem çocuklarımızın hem de vatandaşlarımızın kalbine dokunarak devlet, bayrak, ülke sevgisini aşılamalıyız ifadesinde bulundu.

Gençlerde oluşan duygusal kopuşa değinerek bulunduğumuz ilçeyi belirli bir kültür seviyesine getirmek sizlerin elinde vurgusunu yaparak vatanın birlik ve beraberliği adına terör tahribatı nasıl giderilir, ne yapılır. Dolayısıyla veli görüşmeleri, ev ziyaretleri ile öğrencilerimizi tanıyabilir, sıkıntılarını görebilir ve giderebiliriz. Ayrıca askerin, polisin hergün gitmediği yerlere öğretmenlerimiz gidiyor. Sizler alanın her yerinde etkin bir göreve sahipsiniz bu yüzden sizlere bu aşamada çok görev düşüyor diyerek düşüncelerini dile getirdi.

            Sayın UZAN; Mesai saatlerine riayet ve kılık kıyafet yönetmeliğine uyulması hakkında bilgilendirmede bulunarak,mesai saatlerine ve kılık kıyafet yönetmeliğine uymayanlar hakkında yasal işlem başlatılması talimatını verdi.

         Dilek ve temennilerin dinlenmesi ile toplantı sona erdi.

15-02-201815-02-201815-02-2018

 

 

 

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.