MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MADDE BAĞIMLILIĞI VE ÇOCUK İSTİSMARI SEMİNERİ

MADDE BAĞIMLILIĞI VE ÇOCUK İSTİSMARI SEMİNERİ

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yalçın TUNÇEL,Muş Alparslan Üniversitesi Bulanık Yüksek Okul Müdürü Ahmet Galip HALİDİ, J.Asb.Üsçvş.Necdet KOÇ,Psikolog Başak EREN,Bulanık Devlet Hastanesi Baş Hekim Yardımcısı Dr.Macit VEYSEL Bulanık Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda öğrencilere yönelik verilen  madde bağımlığı ve çocuk istismarı hakkında seminere katıldılar.

    Seminerde çocuk istismarı,madde bağımlılığından korunmanın yolları ile erken evlilik konularının ele alındığı seminerde konuşmacılar; öğrencilerin önemli risk gurupları arasında olduğunu,madde bağımlılığı konusunda okul aile ve güvenlik güçlerinin  işbirliğinin önemli olduğunu söylediler. Erken yaşta evliliğin getirdiği sorunlara da değinen konuşmacılar,erken yaşta evliliğin hem çiftlere hem de toplumu kısa ve uzun vadede büyük sorunlarla karşı karşıya bırakacağının altını çizdiler. Öğrencilere şimdiden geleceğiniz için planlar yapın,meslekleri araştırın. Hangi meslek sizinle bütünleşecek,hangi mesleği severek yapacaksınız?ilk olarak buna karar verin. Hedefinizi belirleyin ve hedefiniz doğrultusunda hayatınıza yön verin tavsiyelerinde bulundular.

   02-01-202002-01-202002-01-202002-01-202002-01-2020

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.