MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BULANIK ANADOLU LİSESİ’NDE MESLEK TANITIM SEMİNERİ

BULANIK ANADOLU LİSESİ’NDE MESLEK TANITIM SEMİNERİ

               İlçe Kaymakamımız Ömer ŞAHİN , İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP ,Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Çevre Mühendisi Abdullah BİNGÖL ,Aile Hekimi Dr. Berkan ACAR ,Ebe Hemşire Emel EROL’ un katıldığı seminerde başlıca şu konulara değinildi; Öğrencilerimizin hayatlarını idame ettirebilmeleri için velilerin ve  öğretmenlerin yönlendirmelerine dikkat edilmesi gerektiği ve bunun yanında da bizlerde  Kamu Kuruluşları olarak  eğitime dayalı alt yapılar için bir çok yatırımlar yapıyoruz.Bunların hepsini sizler göremezsiniz ama bizler bu yatırımlar için tüm eğitim kurumları ile irtibattayız.Üniversite seçimlerinde çok fonksiyonlu düşünüp tek bir mesleğe yönlenmemeleri gerektiği vurgusu yapıldı.

                Bu yılki izlenimlerimizden anlaşıldığı üzere öğrencilerimizin hedeflerine odaklanmadıklarını görüyoruz. Tüm meslek guruplarını araştırmalı ve ona göre hedef belirlenmelidir. Kazanmaktan çok çalışmaya odaklanmaları gerektiği, Üniversiteye hazırlık kurslarına mutlaka katılmaları ve kurslardaki temin edilen dokümanlardan yararlanmalarının önemine değinildi.

 

                Sokakta veya okulda oynanan bir oyunun dahi bir kuralı olduğu ve bu kurallara uyarak zevk alındığı örneği dile getirilirken, insan hayatının bir bölümü de okuyarak geçiyor, ve bu okuma sürecinin de kuralı var hedef ve planlı çalışmadır. Öğretmenlerle de toplantı yapan İlçe Kaymakamımız Sayın ŞAHİN öğrencilerimizin geleceğe yönelik çalışmalarında öğretmenlerimizin önemini dile getirdi. 

 

09-12-201509-12-201509-12-201509-12-2015

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.