MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi TTVPN İnternet Hız Testi - ACELE GÜNLÜ

Fatih Projesi TTVPN İnternet Hız Testi - ACELE GÜNLÜ

Türk Telekomünikasyon A.Ş.ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 26.01.2015 tarihinde imzalanan Eğitimde Fatih Projesi İş Birliği Protokolü  kapsamında okullarımızın internet erişim hizmeti sağlanmaktadır. 

 

 VPN Bant genişlikleri daha önce 300 ve 400 Mb/s olarak hız tanımlaması yapılmış okulların hızlarının 100 Mb/s, VPN bağlantı hızı 200, 100 ve 50 Mb/s olan okulların ise 50 Mb/s hız limiti olarak  güncellenmiş olduğundan Genel Müdürlüğümüz yeni hız politikasına göre ekte yer alan tarifelere  uygun olarak ödenmesi, belirtilen tarihten sonra ödemesi yapılmış  olan faturaların  yeni tarifeler dikkate alınarak ,

İlimizde FATİH Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta (ET) kurulumu yapılmış ve ağ alt yapısı tamamlanmış , fiber erişimi sağlanan ekli listedeki okullarda hız testi yapılacaktır. Ekli listede olup İnternet erişimi olmayan okulların ise internet erişimi olmadığına dair gerekli durumu tarafımıza resmi yazı ile bildirmeleri gerekmektedir.

 

1-Hız testi 19/07/2018 Perşembe günü saat 11.00-13.00 arasında Muş İl genelinde yapılacaktır.

2-Test  http://hiztesti.ttnet.com.tr/  adresinden yapılacaktır. 

 3-Hız testi yapılan ekranın görüntüsü alınarak ve 20/07/2018 Cuma günü saat 12:00´a kadar  kadar tarafımıza üst yazı ile ivedilikle gönderilmesi gerekmektedir. Belirtilen saate ise sonuçlar İl Milli Eğitim Müdürlüğüne elektronik ortamda gönderileceğinden herhangi bir gecikmeye mahal verilmemesi gerekmektedir. Aksi durumda Müdürlüğümüz sorumlu olmayıp, tüm sorumluluk okul müdürlükerinde olacaktır.

Bilgilerinize ve gereğini rica ederim.

 

          Metin ARAL                                                                                                       

   İlçe Milli Eğitim Müdürü V.

 

Tarife Bilgisi

Faz 1 Okul Listesi

Faz 2 Okul Listesi

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.