Eğitim Yapıları Veri Girişi ile İlgili Açıklamalar
![Eğitim Yapıları Veri Girişi ile İlgili Açıklamalar](/www/images/mansetresim.png)
Veri girişi yapılırken ortak bina kullanan ilkokul, ortaokul, imam hatip ortaokulları için ayrı ayrı veri girişi yapılacaktır. Her kurum için binadaki mevcut veriler girilecektir. Örneğin İlkokul için 5 derslik girilmişse ortaokul için de 5 derslik girilecektir.
Giderler (Elektrik,su,yakacak v.b) binayı kullanan kurum sayısına bölünerek girilecektir. Örnek: Karaağılda İlkokul, Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu aynı binada eğitim vermektedir. Karaağıl İlkokulu için veri girişi yapılırken giderlerin 1/3´ü girilecektir. Karaağıl Ortaokulu için veri girişi yapılırken giderlerin 1/3´ü girilecektir, İmam Hatip Ortaokulu giderlerin 1/3´ü girilecektir.