MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E-Okul Kullanıcı Tanımlama İşlemleri

E-Okul Kullanıcı Tanımlama İşlemleri

Tüm Okullarımızın e-Okul Modülünde belirli islemleri yapabilmeleri için ders ögretmenlerini yetkilendirmeleri gerekmektedir. Bunun için Kurum Kodu ve Sifresi ile e-Okul modülüne giris yapılarak, ilgili ögretmene Kullanıcı Adı ve Sifre tanımlanabilecektir.


Kullanıcı tanımlama islemi asagıda açıklanmıstır.
1. http://e-okul.meb.gov.tr/ internet adresinden Kurum Kullanıcı Adı ve Sifresi ile E-Okula giriş yapınız
2. Yönetici Modülü – Güvenlik Grupları – Açılan Gruplar menüsüne tıklatınız. Yeni dügmesine tıklatıp Grup Adı ve Açıklama giriniz ve kaydediniz.  (Örneğin Kadrolu Öğretmenler, Ücretli Öğretmenler)

 

3. Kayded,len gurupların Ekran Yetkileri bölümünden Ekran yetkilerini düzenlemek için tıklayınız...’a tıklayıp bu grubun erişebileceği modüller için yetki veriniz.
Gruba vermek istediginiz yetki kutularına onay isareti koyunuz.Tüm yetkileri belirledikten sonra Kaydet dügmesine tıklayıp kaydediniz. Tüm gruplara (Notlar ve Duyurular ekranındaki Yazdır ve Görüntüle) yetkilerin verilmesizorunludur. Bu yetki verilmemis kullanıcılar sistemden dısarı atılmaktadır.
Gruba verilecek yetkilere Okul Müdürü karar verecektir.


4.Yönetici Modülü – Kullanıcı İşlemleri – Tanımlama Bilgileri menüsüne tıklatınız. Yeni dügmesine tıklayıp kullanıcı bilgilerini giriniz. Kullanıcı Adı olarak benzersiz bir Takma Ad kullanınız. Verdiginiz kullanıcı adı bu modülde Türkiye çapında tekolmalıdır. Bu konuda hata uyarısı alırsanız, baska bir kullanıcı adı deneyiniz.
Kullanıcının TC Kimlik Numarasını giriniz.
T.C Kimlik No Kısıtlaması önemlidir. Ögretmenler için bu deger mutlaka girilmelidir. Böylece Ogretmen kullanıcısı sadece kendine ait Sube/Ders ekranlarında yetkili olacak, diger Sube/Ders ekranlarında yetkili olmayacaktır.Sifre ve aynı sifreyi Sifre Onayı kutusuna giriniz.
Kaydet dügmesine tıklatınız. Kullanıcı tanımlama bitmistir.
Baska bir kullanıcı tanımlama için tekrar Yeni dügmesine tıklatınız.


5. Tanımlanmıs kullanıcılarda degisiklik yapmak veya silmek te mümkündür.Bunun için Bunun için Yönetici Modülü – Kullanıcı slemleri – Alt Kullanıcılar menüsüne tıklatınız.Kullanıcı listesi ekrana gelecektir.
Degistirmek veya silmek istediginiz kullanıcıyı tıklatıp açınız.Kullanıcı bilgileri ekrana gelecektir.
Burada sifre ve diger bilgileri degistirebilirsiniz. Daha sonra Kaydet dügmesi ile bilgiler güncellenmis olur.
Kullanıcıyı silmek isterseniz, menüdeki Sil dügmesini tıklatınız. 

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.