MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYS´den Gönderilen Yazıya İşlem Yapmayan Okul/Kurum Listesi

DYS´den Gönderilen Yazıya İşlem Yapmayan Okul/Kurum Listesi

Müdürlüğümüzce DYS ortamından okul ve kurumlara gönderilmiş olup işlem yapılması istenen (Yetkili Personel Gelen Evrak kullanıcısı tarafından havale edilmesi ve havale edilen yazının kaydedilmesi) yazı için işlem yapmayan okul listesi ektedir. Merkez okul ve kurumlarımız başta olmak üzere internet erişimi olan okul ve kurumlarımızın  gerekli işlemleri yapması rica olunur.

ÖNEMLİ NOT 1: DYS ortamından gönderilecek tüm yazıların havale edildikten sonra kaydedilerek aktif işlerden düşürülmesi gerekmektedir. Aksi durumda üzerinde iş görülen idareciler, DYS´den silinememektedir. Tayin v.b yollarla başka okul ve kurumlara ataması yapılacak idarecilerin bu hususu göz önünde bulundurması önemle duyurulur. 

ÖNEMLİ NOT 2: "Yönlendir" butonu ile işlem yapılmayacaktır. "Yönlendir" butonunun işlevi farklıdır. Bu buton zorunlu durumlarda aynı rollere sahip kullanıcılar arasında işleri aktarmada kullanılmaktadır. 

Liste için tıklayınız

 

DYS içi gönderilen bir yazı aşağıdaki videolarda gösterildiği gibi iki aşamada (Havale,Kayıt) aktif işlerden düşürülür.

http://dys.meb.gov.tr adresinden işlem yapılacaktır )

 

DYS içi Okulunuza/Kurumunuza gönderilen bir yazı Yetkili Personel Gelen Evrak kullanıcı rolü ile nasıl havale edilir?

Havale edilen bir yazı nasıl kaydedilerek aktif işlerden düşürülür?

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.