MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYS´de Yapılması Gereken İşlemleri Yapmayan Okullarımızın Listesi

DYS´de Yapılması Gereken İşlemleri Yapmayan Okullarımızın Listesi

DYS´nin yaygınlaştırılması sürecinde Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı´nın 01/03/2017 tarih ve 2641560 sayılı yazıları gereği Müdürlüğümüze bağlı tüm okul ve kurumlar DYS´ye dahil edilmiş, tüm okul ve kurumlarımıza resmi olarak bildirilmiştir. Söz konusu tarihten itibaren DYS ortamında yapılan tüm yazışmalardan başta okul ve kurum Müdürlerimiz olmak üzere DYS´de yazışma yapacak tüm idarecilerimizin sorumlu tutulacağı yine okul ve kurumlarımıza bildirilmiştir. 

İnternet erişimi olmayan okul ve kurumlarımızın ise haftada en az bir kez olmak üzere DYS yüklü kurumsal veya kişisel dizüstü bilgisayarları ile Müdürlüğümüz toplantı salonunda bulunan bağlantıları kullanarak evrak takibini yapmaları gerektiği gerek duyurularla gerek yapılan eğitim seminerleri ile tüm okul ve kurumlarımıza duyurulmuştu.

Ancak yapılan incelemelerde DYS´de yüzlerce işlem yapılmayı bekleyen veya kaydedilerek sistemden düşülmemiş yazısı olan okul ve kurumlarımızın olduğu görülmüştür. DYS´de işlem yapmayı bekleyen yazısı olan okul ve kurumlarımız, işlem yapılmayı bekleyen yazı sayıları ekteki listede sıralanmıştır. Kırmızı renk ile vurgulanan okullarımız başta olmak üzere biriken yazıların ivedilikle havale edilmesi, havale edilen yazıların kaydedilerek sistemden düşülmesi gerekmekte olup, bundan sonraki süreçte evrak takibinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Müdürlüğümüzce belli aralıklarla takibi yapılacak, işlem yapmayan okullarımız hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır. 

Gereği bilgileriniz önemle rica olunur. 

 

DYS´de İşlem Yapması Gereken Okul ve Kurumlarımız, İşlem Yapılması Gereken Yazı Sayıları İçin Tıklayınız

 

DYS İle İlgili Herşey:

DYS E-İMZA TALEP VE KULLANIM İŞLEMLERİ

DYS PROGRAMI VE DYS KURULUMU

DYS GÖRSEL EĞİTİM SETİ (97 VİDEO)

DYS HATALAR, ÇÖZÜM YOLLARI VE DÖKÜMANLAR

DYS YAZI-OLUR ŞABLONLARI VE VİDEOLAR

DYS SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

DYS KULLANIM KILAVUZLARI (44 ADET)

RESMİ YAZIŞMA KURALLARI

YAZIŞMA DOSYA NUMARALARI

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.