MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYK Sınıf/Şube Oluşturulması, Öğretmen/Öğrenci Tanımlama İşlemleri Başladı

DYK Sınıf/Şube Oluşturulması, Öğretmen/Öğrenci Tanımlama İşlemleri Başladı

Destekleme ve Yetiştirme Kursları sınıf/şube oluşturma, sınıflara öğretmen ve öğrenci tanımlamaları 25/06/2018 ile 01/07/2018 tarihleri arasında yapılabilecektir. Ancak öğretmen, öğrenci ve kurs merkezlerinin mağdur olmamaları için işlemlerin aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda ivedilikle yapılması son günlere bırakılmaması gerekmektedir.


Aşağıdaki üç işlemin (A, B, C) aşama aşama yapılması gerekmektedir.

 

A-Destekleme ve Yetiştirme Kursları Sınıf Tanımlama İşlemleri:

1-"Sınıf Tanımlama" modülüne tıklanır,

2-"Yeni Sınıf Oluşturunuz" butonuna tıklanır,

3-"Sınıfın Adı" alanına sınıf adı girilir, Örnek: 5/A,5/B,10/A,10/B  (Halk Eğitim Merkezi dışındaki kurs merkezlerimizin örnek isimler dışında değişik isimler kullanmaması rica olunur.) 

4-"Sınıf Seviyesi" alanından sınıf seviyesi seçilir, Örnek: 5.SINIF, 6.SINIF, 7.SINIF, 8.SINIF

5-"Kursun Başlangıç Tarihi" alanına 02/07/2018 girilir,

6-"Kursun Bitiş Tarihi" alanına 19/08/2018 girilir,

7-"Kaydet" butonuna tıklanır.


B-Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğretmen Tanımlama İşlemleri:

1-"Sınıf Tanımlama" modülüne tıklanır,

2-Oluşturulan sınıflar için "Öğretmenler ve Dersler" butonunan tıklanır,

3-"Bu sınıfa Öğretmen Ekle" butonuna tıklanır,

5-"Başvuruya Açılan Kurslar" alanından sınıf ve ders seçilir,

6-"Seçtiğiniz Kursa Başvuran Öğretmenler" alanından kurs başvurusu yapan öğretmen seçilir, öğretmen yok veya başka bir kurumdan görevlendirilecekse "Bağlı Bulunduğunuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Ders İçin Öğretmen İhtiyacı Belirt" seçeneği seçilir, (Aksi takdirde sınıfa öğretmen görevlendirilmez)

7-"Haftalık Ders Saati" alanından ders saaati seçilir,

8-"Kaydet" butonuna tıklanır.


NOT 1:Öğretmenin modülde başvurusunun bulunmaması, ihtiyaç duyulması halinde ilgili sınıf/şube için "Bağlı Bulunduğunuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Ders İçin Öğretmen İhtiyacı Belirt" seçeneğinin seçilmesi şartıyla öğretmenden dilekçe alınmalı, dilekçe üst yazı ile birlikte 27/06/2018 tarihi saat 12:00´a kadar Müdürlüğümüze gönderilmelidir.  Üst yazıda Öğretmenin T.C No, Adı Soyadı, Kadrosunun Bulunduğu Okul, Branşı, Gireceği Ders, Ders Saati, Modülde Derse Gireceği Sınıf/Şube belirtilmelidir    

 

NOT 2:Öğretmenin ikinci bir kurs merkezi için modülde tercihi bulunuyorsa, modülde oluşturulan sınıf/şubelere görevlendirilmesi yapıldıktan sonra ÖĞRETMEN İŞLEMLERİ > TERCİHLER´den Dersi Tamamla butonuna tıklanırsa öğretmen ikinci tercihi olan okulun ekranına düşebilecek, ikinci bir kurs merkezinde görevlendirilebilecektir.


C-Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğrenci Tanımlama İşlemleri:

1-"Sınıf Tanımlama" modülüne tıklanır,

2-Oluşturulan sınıflar için "Öğrenciler" butonuna tıklanır,

3-"Bu sınıfa Öğrenci Ekle" butonuna tıklanır,

4-Açılan listeden  öğrenciler seçilir,

5-"Seçili Öğrencileri Sınıfa Kaydet" butonuna tıklanır.

 

HATIRLATMA:

ÖĞRETMEN İŞLEMLERİ > TERCİHLER

İhtiyaç Fazlası Bildirme

Bir Öğretmeni ihtiyaç fazlası olarak bildirirseniz öğretmen bir sonraki tercihi varsa o kurumun ekranına düşer. Eğer bir sonraki tercihi yoksa ve tercihim dışında görev alabilirim şeklinde tercih de bulundu ise İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekranına düşer. Bu işlem geri alınabilir değildir. Dikkatli Olunuz!

Dersi Tamamla Seçeneği

Bir Öğretmeni dersi tamamla olarak bildirirseniz öğretmen bir sonraki tercihi varsa o kurumun ekranına düşer ve öğretmen bir sonraki okul tarafından derse atanabilir. Sizin okulunuza yapılmış tercihlerde bir değişiklik yaratmaz. Eğer bir sonraki tercihi yoksa ve tercihim dışında görev alabilirim şeklinde tercih de bulundu ise İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekranına düşer. Bu işlem geri alınabilir değildir. Dikkatli Olunuz!

 

e-Kılavuz, Yönerge, Ek Ders İle İlgili Hususlar ve Görüş Yazıları için Tıklayınız

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.