MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYK Sınıf/Şube Oluşturma, Öğretmen/Öğrenci Tanımlama

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Sınıf/Şube Oluşturma, Öğretmen/Öğrenci Tanımlama işlemlerinin ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda geciktirilmeden, ilk günlerden itibaren yapılması gerekmektedir. .

 

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kurs Merkezi Başvuruları e-kurs modülü ( http://e-kurs.eba.gov.tr/ ) üzerinden  Kurumun MEBBİS Kullanıcı bilgileri ile giriş yapılarak yapılır.

 

Sınıf/Şube Oluşturma, Öğretmen/Öğrenci Tanımlama işlemlerinin 20/02/2019 tarihi mesai bitimine kadar tamamlanması gerekmektedir. 20/02/2019 tarihinde e-kurs modülünden kontroller yapılacak, 21/02/2019 tarihinde ise Onay belgeleri (2 Nüsha, imzalı) Müdürlüğümüze gönderilecektir. 

 

Aşağıdaki üç işlemin (A, B, C) tüm sınıflar için ayrı ayrı yapılması gerekmektedir.

 


 

A-Destekleme ve Yetiştirme Kursları Sınıf Tanımlama İşlemleri:

1-"SINIF TANIMLAMA" modülüne tıklanır,

2-"Yeni Sınıf Oluşturunuz" butonuna tıklanır,

3-"Sınıfın Adı" alanına sınıf adı girilir, Örnek: 5/A, 5/B,10/A, 10/B  (Halk Eğitim Merkezi dışındaki kurs merkezlerimizin örnek isimler dışında değişik isimler kullanmaması rica olunur.) 

4-"Sınıf Seviyesi" alanından sınıf seviyesi seçilir, Örnek: 5.SINIF, 6.SINIF, 7.SINIF, 8.SINIF

5-"Kursun Başlangıç Tarihi" alanına Kılavuzdaki Başlangıç Tarihi girilir,

6-"Kursun Bitiş Tarihi" alanına Kılavuzdaki Bitiş Tarihi girilir,

7-"Kaydet" butonuna tıklanır.


 

B-Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğretmen Tanımlama İşlemleri:

1-"SINIF TANIMLAMA" modülüne tıklanır,

2-Oluşturulan sınıflar için "Öğretmenler ve Dersler" butonunan tıklanır,

3-"Bu sınıfa Öğretmen Ekle" butonuna tıklanır,

5-"Başvuruya Açılan Kurslar" alanından sınıf ve ders seçilir,

6-"Seçtiğiniz Kursa Başvuran Öğretmenler" alanından kurs başvurusu yapan öğretmen seçilir, öğretmen yok veya başka bir kurumdan görevlendirilecekse "Bağlı Bulunduğunuz İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Ders İçin Öğretmen İhtiyacı Belirt" seçeneği seçilir, öğretmenden dilekçe alınır, dilekçe üst yazı ile birlikte süresi içerisinde Müdürlüğümüze gönderilir.  Üst yazıda Öğretmenin T.C No, Adı Soyadı, Kadrosunun Bulunduğu Okul, Branşı, Gireceği Ders, Ders Saati, Derse Gireceği Sınıf/Şube belirtilir   (Aksi durumda görevlendirme yapılmaz) Üst Yazı ve Dilekçe Örneği aşağıdadır. Farklı Üst Yazı ya da Dilekçe Örneği kabul edilmeyecektir. 

 

Üst Yazı Örneği için tıklayınız

Dilekçe Örneği için tıklayınız

 

ÖNEMLİ NOT: İlgili Ders için kurs başvurusu yapılmamışsa o branştan öğretmen görevlendirmesi de yapılamaz. Bunun için Müdürlüğümüzün aranmaması rica olunur. Modül Bakanlık tarafından  açılır, kapatılır. Tekrar açılması söz konusu değildir.

 

7-"Haftalık Ders Saati" alanından ders saaati seçilir,

8-"Kaydet" butonuna tıklanır.

 


 

C-Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğrenci Tanımlama İşlemleri:

1-"SINIF TANIMLAMA" modülüne tıklanır,

2-Oluşturulan sınıflar için "Öğrenciler" butonuna tıklanır,

3-"Bu sınıfa Öğrenci Ekle" butonuna tıklanır,

4-Açılan listeden  öğrenciler seçilir,

5-"Seçili Öğrencileri Sınıfa Kaydet" butonuna tıklanır.

 


 Yukarıdaki tüm işlemler tamamlandıktan sonra;

ONAY BELGELERİ

DYK Onay Belgeleri her kurs merkezi için ayrı ayrı düzenlenmiş olup ektedir. Farklı bir şablon veya belge kullanılmayacak olup, belgelerdeki satır ve stunlar silinmeyecektir. Silindiği takdirde belgelerdeki formüller işlevsiz kalacağından belge kabul edilmeyecektir. Yönetim Görevi stununa haftasonu kursu olan merkezler günlük 2 saat yönetim görevi girebilir. Yönetim görevi aynı gün için iki kişiye yazılamaz. Onay Belgesi 2 nüsha olarak düzenlenecek olup, imzalandıktan sonra 2 nüshası da en geç 21/02/2019 tarihi mesai bitimine kadar Müdürlüğümüze gönderilecektir.

DYK Onay Belgeleri İçin Tıklayınız 

HATIRLATMA:

ÖĞRETMEN İŞLEMLERİ > TERCİHLER

İhtiyaç Fazlası Bildirme

Bir Öğretmeni ihtiyaç fazlası olarak bildirirseniz öğretmen bir sonraki tercihi varsa o kurumun ekranına düşer. Eğer bir sonraki tercihi yoksa ve tercihim dışında görev alabilirim şeklinde tercih de bulundu ise İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekranına düşer. Bu işlem geri alınabilir değildir. Dikkatli Olunuz!

 

Dersi Tamamla Seçeneği

Bir Öğretmeni dersi tamamla olarak bildirirseniz öğretmen bir sonraki tercihi varsa o kurumun ekranına düşer ve öğretmen bir sonraki okul tarafından derse atanabilir. Sizin okulunuza yapılmış tercihlerde bir değişiklik yaratmaz. Eğer bir sonraki tercihi yoksa ve tercihim dışında görev alabilirim şeklinde tercih de bulundu ise İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekranına düşer. Bu işlem geri alınabilir değildir. Dikkatli Olunuz!

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.