MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DAP PROJESİ BAKANLIKÇA KABUL EDİLDİ

DAP PROJESİ BAKANLIKÇA KABUL EDİLDİ

    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Kalkınma Bakanlığı Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına 2017 yılı DAP idaresi Muhtelif Kültür Projeleri kapsamında yapmış olduğumuz “Bir Çocuk Bin Gülücük” isimli projemiz kabul edilmiş olup protokol imza aşamasına gelinmiştir. Projede amaçlanan hedef 4 ila 11 yaş arası çocuklara:

1-Zeka oyunları etkinlikleri (Tabu,Abalone,Goblit vs.)

2-Drama etkinliklerinin yapılması.

3-Origami yapıyoruz etkinliğinin yapılması.

4-Anne ve babalara çocuğun olumlu gelişimi için seminerlerin verilmesi.

5-Bana kitap okurmusun ? Etkinliğinin yapılması.

6-Film başlıyor etkinliğinin yapılması.

7-Değerler eğitimi çalışması.

    Turnuva olarak; Satranç turnuvası, uçurtma şenliği, palyaço gösterisi, yazarlarla buluşma, ödüllü oyun şenliği, yaz pikniği ve paneller gibi etkinlikler içermektedir.

    Bu proje sorumlusu öğretmenlerimiz DSİ. Ortaokulundan Fuat AYDOĞDU, Türk Telekom Ortaokulundan Aysun ERARSLAN 125.Yıl Ortaokulundan Aykut ASLANCIL ‘ ı yaptıkları çalışmalardan ve projelerinin kabulünden dolayı kendilerini tebrik ediyor bundan sonraki aşamalarda başarılar diliyoruz.

 

    Projenin kabulünden dolayı memnuniyetini dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP proje aynı zamanda imkanları kısıtlı olan çocuklarla buluşturulmasını hedefliyor, çocukların hayal dünyalarının gelişmesine destek ve kapsayıcı bir sosyal proje olacak dedi.

 

14-06-201714-06-2017

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.