MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BÖLGESEL TOPLANTI

BÖLGESEL TOPLANTI

    İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın TUNÇEL ve Şube Müdürümüz Metin ARAL Erentepe ve Karaağıl okullarında bölgesel toplantı yaptılar.

    Toplantıya Erentepe bölgesinden Akçaarmut,Alagez mezrası,Arı,Cankurtaran,Çataklı,Erentepe Kardelen,Erentepe ilkokulu,Gülçimen,İkipınar mezrası,Olurdere yeni yerleşim ilkokulları, Karaağıl bölgesinden Samanyolu,Değirmensuyu,Meşeiçi,Altınoluk ve Meşeiçi Ürünlü 4. Sınıf öğretmenleri ve müdür yetkili öğretmenler katıldı.

    Toplantıda; Bölgelerden gelen 4. Sınıfı bitirip 5. Sınıfa başlayan taşımalı ve yatılı öğrencilerin okuma yazma oranlarındaki düşüşler ve davranış bozuklukları ele alındı. Ortaokula başlayacak öğrencilerin hangi okulda okuyacaklarını öğrenmeleri açısından okul ziyaretlerinin yapılarak tanıtılması. Olayın kaynağına inerek eğitimde ön ayak rolünün üstlenilmesi ve öğrenim düzeyini düzeltme konusunda ilkokul öğretmenlerine düşen görevler, kişilik,davranış ve akademik boyuttaki konular ele alınarak yapılması gerekenler konuşuldu.

05-03-202005-03-2020

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.