MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİR SAYFA DA SEN ÇEVİR PROJESİ KABUL EDİLDİ

 BİR SAYFA DA SEN ÇEVİR PROJESİ KABUL EDİLDİ

      T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı'na sunulan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Projesi kabul edilmiş olup yürütme aşamasına geçilmiştir.

Projede gençlerimizin toplumla bütünleşmesini sağlamak, toplumla okuma alışkanlığı kazandırmak, Kitap okumanın yeri ve zamanı olmadığını göstermek amaçlandırılmıştır.

Projede ilk faaliyet olarak Belediyeden tahsis edilen bir minibüsün içerisini gezici kütüphane haline getirip mahalle mahalle gezerek gençlerle buluşmaktır. Minibüse binecek öğrenciler uyum sorunu olanlardan seçilip onların bir guruba olmaları sağlanacaktır topluma açık alanda kitap okuma faaliyeti de yapılarak gençleri bir araya getirerek sosyalleşmelerini sağlamak amaçlandırılmıştır.

Projede ikinci faaliyetimiz ise iki yüz adet kitap alarak kütüphanemizi zenginleştirmek, öğrencilerin bu kitaplar sayesinde hayata bakışlarını genişletmek, empati becerilerini arttırmak amaçlanmıştır.

Projede yer alan üçüncü faaliyetimiz ise köpek maması ve mama kabı olarak zor durumda olan hayvanların karınlarını doyurmak, onların yaşam mücadelelerine destek olmak ve onların saldırganlıklarını bir nebze de olsa azaltmak amaçlanmıştır. Okul Müdürü Hasan AYDEMİR ve proje yürütme ekibini çalışmalarından dolayı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

02-03-2020

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.