MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYLIK GÜVENLİK VE YIL SONU TOPLANTISI YAPILDI

AYLIK GÜVENLİK VE YIL SONU TOPLANTISI YAPILDI

05.06.2017 Pazartesi günü saat 11.00’de İlçe Kaymakamımız Hacı Arslan UZAN başkanlığında İlçe Emniyet Müdürü Muhittin AYHAN, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J.Yzb. Ömer ALTAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP, İlçe Şube Müdürlerimiz Yalçın TUNÇEL, Ali ÇİÇEKLİ ve Metin ARAL tarafından belediye toplantı salonunda okul müdürlerine aylık güvenlik ve yıl sonu toplantısı yapıldı.

    TEOG ve YGS’de gösterilen başarıdan dolayı memnuniyetini dile getiren Sayın UZAN okul müdürlerine teşekkürlerini iletti. Sayın UZAN; “Öğrencilerimizi sadece sınavlara odaklanmasını sağlamaktan ziyade sosyal aktivitelere de yönlendirmeliyiz. Okullarımızda sigara ve uyuşturucuyla mücadele konularına değinmeliyiz. Okul yakınlarında uyuşturucu satmaya veya sattırmaya çalışanları kolluk kuvvetlerine ihbar ederek önlem almalıyız.

    Terörle mücadeleyi sadece güvenlik kuvvetleriyle olan mücadele olarak görmemeliyiz. Öğrencilerimize okulda oluşturulabilecek baskılara dikkat etmeliyiz. İdareci ve öğretmenleri bu konuda uyarmalıyız. Gerekli önlemi almada yardımcı olmalıyız. Toplumu dinden uzaklaştırarak gençlerimizi değişik saplantılara götürüyor. Bunların üzerine eğitimle gitmeliyiz. Gerekirse aileleri eğitme noktasına gidelim. Üstün işbirliği ve katılım gerektiren konular olup hepimiz üzerimize düşen görevi yapmalıyız.” dedi.

    Sayın EDİP yıl sonu toplantısı öğretmenlerimizin üstün gayretleriyle TEOG ve YGS sınavlarındaki başarıdan dolayı emeği geçen herkesi tebrik ederek söze başladı. Sayın EDİP; “2017 yılında programa alınan 12 okulumuz yeniden inşa edilecek, diğer okullarımızın yaz tatilini fırsata dönüştürerek tamir ve tadilatlarını yapmayı planlıyoruz. Okullarımızda yaz kurslarının açılması için çalışma başlatılması talimatı verildi. Resmi yazışmalar Doküman Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Tüm kurumların bu konuda hassas olmasını, düzenli olarak sistemin kontrol edip yazışmaların aksamasının önüne geçilmesini rica ediyorum. ” dedi.

 

    Toplantı sonunda ilçemizde düzenlenen masa tenisi turnuvasında dereceye girenlerin ödüllerini İlçe Kaymakamımız Hacı Arslan UZAN ve İlçe Emniyet Müdürü Muhittin AYHAN verdi.

 

05-06-201705-06-201705-06-201705-06-201705-06-201705-06-2017

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.