MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

30 Ağustos Zaferi'nin 99. Yılını büyük bir coşku ve gururla idrak ediyoruz. Aziz milletimizin Milli Mücadele destanının son askeri safhası olan bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti devletimizin kuruluşu öncesindeki siyasi ortama da istikamet vermiş çok büyük bir askerî başarıdır.

Bizlere düşen; esaret gömleğini yırtıp, vatanını canından aziz tutanların bu topraklara kattığı ebediyet mayası ile kazandığımız zaferlerin her adımını özümseyerek birlik-beraberliğimiz ve devletimizin bekası için var gücümüzle çalışmaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi "Zafer, zafer benimdir diyebilenin, muvaffakiyet, muvaffak olacağım diye başlayanın ve muvaffak oldum diyebilenindir.

"Bulanık İlçe Milli Eğitim Camiası olarak bizler de tarihimizden aldığımız bu güç ve inançla gelecek tasavvurlarımızı şekillendirirken evlatlarımıza bu ilhamı aşılamaya devam edeceğiz. Daha güçlü yarınlara yürüyüşümüzde bu güzel ülke için canlarını verenlerin tertemiz izlerini takip edeceğiz. 

  Vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 99. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Millî mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum. 


Yalçın TUNÇEL

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.