MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

     İlçemiz İmam Hatip Anadolu Lisesi Müdürlüğünce 15 Temmuz Şehitlerini,gazilerini anma programı düzenlendi.Kutlama programına İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP Şube Müdürlerimiz Ali ÇİÇEKLİ,Yalçın TUNÇEL,siyasi parti temsilcileri,sivil toplum kuruluşları,kurum amirleri,öğrenci velileri ve Bulanık halkının yoğun ilgisiyle izlendi.

    Açılış Kur’an-ı kerim’in okunmasıyla  başladı Kurtuluş savaşı ve 15 Temmuz darbe girişimine dair sinevizyon gösterisi,öğrencilerin şiir okumaları ,Meslek Dersleri Öğretmeni Zakir ACAR’ın Şehitlerimiz için yaptığı dualarıyla devam edildi.

    Açılış konuşmasını yapan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Rabia Burcu KALENDER 15 Temmuz gününü şöyle özetledi; Halkımızın milli birlik,beraberlik ve dayanışma ruhunu Çanakkale,Sakarya meydan savaşlarında düşmanın topu ve tüfeğinin önüne cansiperane bir şekilde atılarak göstermiştir.Bu ruh,bu inanç ve iman 15 Temmuz’da darbe yapmaya çalışan cuntacıların tankına   topuna karşı da durmuştur.Onlara bu güç,cesaret ve iman Milli Mücadeleden geliyordu.Tıpkı Çanakkale de Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi meydanlara inen yaşlı,genç,erkek,kadın hepsi bir an bile olsun tereddüt etmediler,geri dönmeyi asla düşünmediler .Hepsi yek vücut olup kendilerini bayrağa,vatana ve ölüme adadılar.Bu durum direnişten ziyade adanmışlıktı.Mehmet Akif’in şu dizeleri ile sözlerine son verdi .

Sahipsiz bir milletin batması haktır

Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.

Şüheda gövdesi bir baksana dağlar taşlar

O rüku olmasa dünyada eğilmez başlar.

 

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Deniz EDİP Okul Müdürünü , Müdür yardımcılarını,öğretmenlerini ve öğrencilerini yaptıkları çalışmalarından dolayı tebrik etti.

 

23-09-201623-09-201623-09-201623-09-201623-09-2016

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.