MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tüm Okul ve Kurum Müdürlüklerinin Dikkatine! Ek Dersler!

Tüm Okul ve Kurum Müdürlüklerinin Dikkatine! Ek Dersler!

KAMU HARCAMA VE MUHASEBE BİLİŞİM SİSTEMİ (KBS) OLAN OKUL VE KURUMLAR

Ek ders sürecinin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi adına Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi (KBS) olan tüm okul ve kurumlarımızın dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.

 1. Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi (KBS) olan tüm okul ve kurumlarımız ikişer adet ek ders icmali, ikişer adet ek ders bordrosu ve söz konusu ay için geçerli olmak üzere en güncel ek ders ücret onayı fotokopisi (aslı ile aynıdır kaşeli;kaşe yoksa yazılı, mühürlü, tarihli, okul-kurum müdürü imzalı) ile birlikte Müdürlüğümüz Destek Hizmetleri Şube Müdüründen havale ettirerek (paraf attırarak, onaylattırarak, kontrol ettirerek) gecikmeye mahal vermeden, zamanında yetkili personellere elden teslim etmelidir. Havalesiz, teslim edilmek üzere yetkisiz personellere bırakılan evraklar kabul edilmeyecektir.
 2. Ek ders bordro ve icmallerinde mutemet (düzenleyen) dışında, okul/kurum müdürlerinin (onaylayan) mühür, kaşe ve imzaları olmak zorundadır. Okul/Kurum müdürü onaysız evraklar kabul edilmeyecektir.
 3. Ek ders niteliğindeki Belleticilik, Sınav Görevi, Egzersiz, Hizmet içi, Yer değitirme ile geçici görevli v.b ayrı ayrı tanımlanarak girilmelidir. Belirtilen durumları tanımlamadan ek ders olarak işleyen okul ve kurumlarımızın evrakları kabul edilmeyecektir.
 4. Varsa eklenecek not (Bir önceki aydan girilen fazla ya da eksik ek ders saatleri v.b) ek ders icmalinin altına eklenmelidir.
 5. Ek ders işlemlerinin Müdürlüğümüz, Maliye ve Banka süreçleri düşünüldüğünde evrakların gecikmeye mahal verilmeden, zamanında teslim edilmesi, süreci hızlandırma, iş ve işlemlerin sağlıklı yürütülmesi adına son derece önemlidir.

Örnek ek ders bordrosu için tıklayınız

Örnek ek ders icmali için tıklayınız

Okulunuzda varsa:

Ücretli öğretmenler için ek ders çizelgesi indir (Çizelge ile ilgili hususlar aşağıdadır)

Sözleşmeli öğretmenler için ek ders çizelgesi indir (Çizelge ile ilgili hususlar aşağıdadır)

 


 

KAMU HARCAMA VE MUHASEBE BİLİŞİM SİSTEMİ (KBS) OLMAYAN OKUL VE KURUMLAR

Ek ders sürecinin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi adına Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi (KBS) olmayantüm okul ve kurumlarımızın dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.

 1.  Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi (KBS) olmayan tüm okul ve kurumlarımız, kadrolu ve ücretli öğretmenler için aşağıdaki standart çizelgeleri kullanmalıdır. Aşağıdaki çizelgeler dışındaki çizelgeler kabul edilmeyecektir.

 2. Tüm okul ve kurumlarımız ek ders çizelgelerini Müdürlüğümüz Destek Hizmetleri Şube Müdüründen havale ettirerek (paraf attırarak, onaylattırarak, kontrol ettirerek) gecikmeye mahal vermeden, zamanında yetkili personellere elden teslim etmelidir. Havalesiz, teslim edilmek üzere yetkisiz personellere bırakılan evraklar kabul edilmeyecektir.
 3. Ek ders niteliğindeki Belleticilik, Sınav Görevi, Egzersiz, Hizmet içi, Yer değitirme ile geçici görevli v.b ayrı ayrı tanımlanarak girilmelidir. Belirtilen durumları tanımlamadan ek ders olarak işleyen okul ve kurumlarımızın evrakları kabul edilmeyecektir.
 4. Aşağıdaki çizelgelerde "Toplam Stunu" ile "Genel Toplam" satırı formüle edildiğinden bu alanlara dokunulmamalıdır. Veriler girildikçe "Toplam Stunu" ile "Genel Toplam" satırı otomatik hesaplanacaktır.Değiştirilmesi, güncellenmesi gereken alanlar kırmızı renk ile vurgulanmıştır.
 5. Haftasonları, resmi tatiller v.b günler (ek ders verilmeyen günler) çarpı (X) işareti ile işaretlenecektir.
 6. Satır ve stunlarda ekleme-çıkarma yapılmamalı, değiştirilmemeli, çizelge orjinal şekliyle teslim edilmelidir.

 

Kadrolu öğretmenler için ek ders çizelgesi indir

Ücretli öğretmenler için ek ders çizelgesi indir

Sözleşmeli öğretmenler için ek ders çizelgesi indir

 

Yukarıda belirtilen hususların dikkate alınması önemle rica olunur.
Bulanık Milli Eğitim Müdürlüğü

 

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.