MUŞ BULANIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYS E-İMZA TALEP VE KULLANIM İŞLEMLERİ

--------DYS sisteminde kullanılan elektronik imza ve yazışmalar 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında olup, kanuna aykırı kullanımı elektronik imza sahibi kişinin sorumluluğundadır.

--------DYS sistemi TÜBİTAK Bilgem Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafın üretilen Nitelikli Elektronik Sertifikalar ile kullanılacaktır. Diğer E?imza sağlayıcılar tarafından üretilen sertifikaların kullanılma talepleri Müdürlüğümüz Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şubesine bildirilecektir.

--------Nitelikli Elektronik Sertifikalar (NES) kişiye özel olup, kuruma veya 2. Şahıslara devredilemez.

--------Nitelikli Elektronik Sertifikalar, DYS sisteminde evrak üzerinde imzası ve parafı bulunan kişiler için talep edilecek olup, resmi evrak üzerinden imzası veya parafı bulunmayan diğer personeller için e?imza temini yapılmayacaktır.


 

    

Elektronik İmza Başvurusu Nasıl Yapılır ?

**Islak İmzalı Başvuru Formunu Aç Dedikten Sonra "Page Not Accessible" Hatası Çıkabilir.Çözümü İçin Buraya Tıklayınız. 


 

    

E-İmza Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız.

Örnek Başvuru Formu İçin Tıklayınız


    

E-İmzamı Aldım, Ne Yapmalıyım ?

Resimli Anlatım İçin Tıklayınız


  

    

E-İmza Şifre İşlemleri İçin Tıklayınız.

**Güvenlik Sözcüğünü Unutanlar Klavuza Ek Olarak Kamu SM Çağrı Merkezi Olan 444 5 576 Numarayı Arayıp Gerekli Adımları Takip Ederekte Güvenlik Sözcüklerini Öğrenebilirler.


 

    

E-İmzamı Kaybettim.

**Şahıslar E-İmzanın Kayıp/Çalıntı olması durumunda 2017 yılında TÜBİTAK tarafından yapılan ücretlendirme dahilinde Nitelikli Elektronik Sertifika için 118,00 TL (100 TL + KDV)  Mini Kart Okuyucu için 23,60 TL (20 TL + KDV) Ödemek Zorunda Kalacaklardır.

Zafer Mahallesi 49500 Bulanık / MUŞ - 0436 311 20 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.